YALITIM/İZOLASYON

YALITIM NEDİR ; Yapıları ısı,su,ses,yangın gibi dış etkenlerden koruma işlemine yalıtım,tecrit bir diğer adıyla izolasyon denir.

Su yalıtımı,ısı yalıtımı,ses yalıtımı,yangın yalıtımı,tesisat yalıtım çeşitleri vardır.

SU YALITIMI;

Su yalıtımı yapının temel,çatı,teras,dış çephe gibi her daim su ile temas halinde olan veya olabilecek bölgelerine su ve nem girişini önleme uygulamasına verilen isimdir.Su yalıtımı binalar için hayati önem taşır.Su yalıtımı binaların ömrünü uzatığı gibi içinde yaşayan kişilere daha sağlıklı bir yaşam alanı sunar.

SU YALITIM MALZEMELERİ: Sentetik Örtüler,Bitum Membranlar,Likit Membranlar,Çimento Esaslı,Kauçuk-Bitüm Esaslı,Poliürea,Poliüretan,Ms-Polymer Esaslı,Elastomerik Reçine Esaslı,Beton Katkıları,Enjeksiyon Sistemleri gibi çeşitlerde su yalıtım malzemeleri vardır.

SU YALITIM UYGULAMASI

Su yalıtımı yapmadan önce yapının hangi çeşit su yalıtım malzemesine ihtiyaç olduğunu belirlenmesi gerekir.Yanlış uygulanan bir su yalıtımı bazen telafisi zor olmasının yanında ciddi maliyetler çıkarabilmektedir.

Su yalıtımı yapımı çok ince detaylar,hassas ve bir o kadarda bilgi,beceri ve mühendislik gerektiren bir uygulamadır.Su yalıtımında en çok yapılan hatalardan biri yanlış malzeme tercihidir.Bunun yanında yetersiz malzeme kullanımı ve yanlış uygulamadır.Genelde nalbur veya inşaat malzemesi satan kişilerin tavsiyesi üzerine malzeme seçimine gidilir.Oysa yapı kimyasalları kendi başına oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.Yapı kimyasalları adı altında su yalıtım malzemelerinin de çeşitleri oldukça çoktur.Piyada Türkiye ve Dünya çapında markalaşmış Yapı Kimyasalları üreten firmalar vardır.Bu firmalar malzeme üretimin dışında,pazarlama,satış,bayii,uygulma,teknik destek gibi hizmetlerde vermektedirler.Bunun yanında teknik eğitimler ve sertifikalar vermektedirler.

HDY Mühendislik olarak yapı kimyasalları ve su yalıtım malzemeleriyle yakinen ilgilenmekteyiz.Köster gibi Alman kalitesi olan bir yapı kimyasal markasının ürünlerini kullanan,uygulayan ve Köster Eğitim Sertifikasına sahip bir firmayız.Su yalıtımında öncelik olarak doğru tespit ve planlama yaparak malzeme seçimine gidiyoruz.Malzeme seçiminden sonra uygulamalarımızı tüm detaylarıyla profesyonel ekip ve mühendis kontrolünde yapmaktayız.Hdy Mühendislik olarak su yalıtım uygulama konusunda,İzmir,Aliağa,Bergama,Foça,Çeşme,Karaburun,Bornova,Dikili,Çandarlı,Balıkesir,Ayvalık,Altınova,Edremit, Manisa, Soma,Akhisar gibi il ve ilçelerde Türkiye'nin iyi firmaları arasında olmayı hedefliyoruz.

ISI YALITIMI; Bina ve evleri kışın soğuk, yazın sıçak havalarından korumak ve içerisinde yaşayan kişilere daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için yapılan bir yalıtımdır.Isı yalıtımı binaları koruduğu gibi enerji tasarrufu da sağlamaktadır.Daha az enerji kullanımın sonuçunda ise doğayıda korumaktadır.

ISI YALITIM MALZEMELERİ: Cam yünü, taş yünü,Genleştirilmiş (Expanded) Polistiren EPS, (Eksrüde) Polistiren (XPS),Poliüretan,Mantolama,Çift Cam,Perlit,Perlitli Sıvalar.

ISI YALITIM UYGULAMASI;

Binalarda ısı yalıtımı enerji verimliliği kanunu gereği zorunlu hale gelmiştir.2011 yılında yürürlüğe giren kanun gereği binaların enerji kimlik belgesi olması gerekmektedir.Bu belge ile kullanılan enerji ile doğaya yayılan sera gazı emisyonu hesaplanır ve binanın doğa dostu olup olmadığı belirlenir.

Türkiyede iklim şartları göz önünde bulundurularak dört ısı bölgesi haritası hazırlanmıştır.Her bölgenin içerisinde bulunan şehirler için ısı iletkenlik kat sayı değeri olan U hesaplanmıştır.Isı iletkenlik kat sayı değerine göre kullanacağınız min ısı yalıtım kalınlığı belirtilmiştir.

HDY Mühendislik olarak binalarda ısı yalıtımına önem vermekteyiz.Isı yalıtım uygulamasını mühendislik formülleriyle hesaplayıp min ısı yalıtım malzeme kalınlığını ve optimum malzemeyi belirliyoruz.Yapılarda ısı kayıp ve ısı köprüsü oluşturan etkenlerin önüne geçiyoruz.Genel bir ısı yalıtım uygulaması olan mantolamanın, hatalı işçilik,detay çözümlerinin olmaması,ısı köprülerinin oluşturulması gibi hatalı uygulamalara engel oluyoruz.

HDY Mühendislik olarak doğaya ve insana vermiş olduğumuz önem gereği, ısı yalıtımının mühendislik,bilgi,beceri ve sorumluluk gerektiren bir uygulama olduğu bilinciyle Ege ve Marmara Bölgelerinde en iyi firma olma gayreti  içerisindeyiz. İzmir,Foça,Çeşme,Bergama,Kınık,Aliağa,Menemen,Dikili,Balıkesir,Edremit,Ayvalık,Sarımsaklı,Altıova,Cunda,Manisa,Soma,Akhisar gibi il ve ilçelerder ısı yalıtım uygulamasını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YALITIM/İZOLASYON
FİYAT TEKLİFİ ALIN
HDY Mühendislik

HDY Mühendislik, inşaat ve elektrik mühendisi iki kişinin kurmuş olduğu bir firmadır.2009 yılından itibaren  özel sektörde çeşit[...]

BİZE ULAŞIN

Ertuğrul Mah. Ertuğrul Cd. No:33 Bergama İzmir
İnş Müh:0 530 274 34 73
Elk Müh:0 530 575 69 09
Telefon:0090 232 632 0069 Fax:0090 232 632 0069 E-mail:bilgi@hdy.com.tr
Copyright 2019 © CFK BİLGİSAYAR - FATİH KEKEÇ